•  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

       

  - self level epoksi kaplama 2
 

Epoksi pahalı mı ?

Epoksi pahalı gibi görünse de uzun yıllar kullanıldığı için yatırım maliyetleri göz ardı edilecek kadar ucuz bir üründür.

Epoksi boya nerelerde kullanılır ?

Ameliyathane ve hastane gibi alanlarda hijyenik zemin ve duvar kaplamaları ve yalıtımlar, fabrika, spor kompleksleri, hava alanı, otopar, okullar, ofisler, ev ve diğer yaşam alanları, AVM zeminleri gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Parke üzerine epoksi olur mu ?

Parke üzerine epoksi boyası uygulanabilir. Epoksi, beton, metal ahşap gibi hemen hem tüm yüzeylere kusursuzca yapışma özelliğine sahiptir.

Epoksi gıdaya uygun mu ?

Epoksi zemin kaplaması uçucu kimyasallar ve solvent içermediğinden gıda üreten tesiseler için uygundur. Bir çok hijyeni gıda imalatı ve paketlemesi yapan tesiste epoksi zemin kaplaması güvenle kullanılmaktadır. Epoksinin kansorejen bir madde olduğuna dair bilimsel bir çalışma bulunmamaktadır.

Epoksiye ne zarar verir ?

Epoksi, halihazırda inşaat sektöründe kullanılan en sağlam materyaldir. Epoksiye fiziki olarak mekanik yolla zarar vermek oldukça güç iken kimyasal yağlar ve asitlere de son derece dayanıklıdır. Ancak dış ortamda katkı kullanmadan uygulanan epoksiye güneşten gelen UV ışınları zarar vererek tebeşirleşme ve sararma olmasına neden olabilir.

Fayans üzerine epoksi olur mu?

Fayans ve tüm seramik yüzeyler üzerine epoksi kaplaması yapılabilir. Epoksi metal, seramik, ağaç gibi tüm yüzeylere kusursuz yapışabilen bir kimyasaldır.

Epoksi neden euro ile satılıyor ?

Tüm ithal ürünler gibi epoksinin de temel bileşenlerinin yurt dışından ithal edilmesi nedeniyle döviz üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

اترك تعليقًا

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *