Havuz İzolasyonu

Havuz İzolasyonu

Havuz izolasyonu konusunda, eğer bir havuza sahipseniz muhtemelen havuzun en büyük iki sorunundan birinin su yalıtımı diğerinin de temizlik olduğunu bilirsiniz. Havuzların daha tasarım ve üretim aşamasında su izolasyonunun planlanması ve titizlikle uygulanması gereklidir. Aksi halde orta ve kısa vadede çok can sıkıcı durumlarla karşılaşmanız ve gereksiz maliyetlere katlanmanız kaçınılmazdır.

Havuz İzolasyonu - epoksi uygulama havuz
Havuz izolasyonu epoksi boya uygulaması ile yapılma aşamaları

Havuzda Su Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Sıvılar içinde oldukları kabın şeklini alırlar ve kabın her noktasına basınç uygularlar. Bu nedenle içi su dolu bir havuz tüm çeperlere ve en çok da yer çekimi etkisi ile havuz zeminine basınç uygular. Havuzların sudan yalıtımı için sadece beton ve çimento bazlı materyallerin kullanılması yeterli gelmemektedir. Ayrıca seramik kaplama da havuzda su izolasyonu için yeterli bir çözüm değildir. Zira seramik kaplama malzemesinin ek kısımlarından ve derz boşluklarından zamanla su sızıntıları yapıştırıcı malzemeye ulaşarak havuz çeperlerinin ıslanmasına neden olacaktır. Bu nedenle suyla doğrudan temas halinde olan yüzey için özel sıvı geçirmeyen izolasyon uygulanmalıdır. Bu konuda biz size havuz epoksi kaplaması öneriyoruz.

Epoksi kaplaması son derece yüksek mukavemetli reçine bazlı bir malzemedir. İstenilen renk ve desenlerde uygulama yapılabileceği için havuzunuzun içini dilediğiniz renk ve desende kaplama yaptırabilirsiniz. Tüm alanlarda kusursuz bir yapışma ve pürüzsüz bir yüzey oluşturduğu için asla sızdırma yapmaz ve çekiçle vursanız dahi yüzeyde kırık ve çatlak oluşturamazsınız.

Havuz İzolasyonu - havuz epoksi kaplamasi izolasyon
Epoksi kaplama ile havuz izolasyonu uygulaması

Epoksi Havuz Kaplama Maliyeti Nedir ?

Epoksi piyasada pahalı bir materyal olarak bilinmektedir. Aslında piyasada vasat olarak satılan seramik ve diğer kaplama türlerinin bazılarından daha pahalı olduğu doğrudur. Ancak burada önemli olan ne kadar ödediğiniz değil ne satın aldığınızdır. Kötü bir yapıştırıcı eve derz malzemesi ile uygulayacağınız seramik kaplamaya vereceğiniz işçilik bedelleri orta ve uzun vadede size onarım maliyetleri ve problem olarak geri dönecektir. Hatta tahmin ettiğinizden çok daha kısa sürede tamamen havuz yüzeyini yeniden kaplatmak zorunda kalabilirsiniz.

Bu nedenle başlangıç maliyetleri yüksek gibi görünse de size tavsiyemiz uzun yıllar hiçbir sorun yaşamadan kullanacağınız Epoksi kaplama yöntemini tercih ederek aklınızdan havuz kaplama sorununu tamamen çıkarmanız olacaktır. Epoksi kaplamanın maliyeti  10-12 Euro gibi fiyatlardan başlamaktadır ancak seramik kaplama yöntemlere göre çok çok daha kısa sürede istediğiniz havuza sahip olabileceksiniz. Hızlı işçilik ve düşük işçilik maliyetleri nedeniyle epoksi çok daha ekonomik bir çözümdür. Epoksi zemin kaplama fiyatları için tıklayınız : https://www.ezinsaat.com/istanbul-epoksi-zemin-kaplama-fiyatlari-2021/

Teklif İçin Tıklayınız

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir